SVATÝ MARTIN

10. 11. 2019

Již po čtvrté jsme ve Statenicích oslavili svatého Martina. Velmi děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, díky nimž jsme si mohli vyrobit krásné lampiony a prožít večer s magickou atmosférou.
Lampionové výtvarné dílny vedly Alice Bláhová a Jana Osúchová, Alča Heverová moderovala průvod, o hudební doprovod se postarala Kateřina Molčíková s dětmi a Eliškou Frkovou, Pavlína a Dan Talacko pomohli s přípravami, Lukáš Novotný zapůjčil helmu, Barbora Škopková a Kavárnička nás zahřáli čajem a svařákem na náměstíčku, Kuba Zich prokřehl v roli žebráka, Bára Whitehead a Shagy ztvárnili svatého Martina tak, že se tajil dech, Dáša Plotěná pořídila fotografie, kterými se zde můžete pokochat

Děkujeme!


KVĚTINOVÁ DÍLNA

23. 10. 2019

VÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ

2. 9. 2019

V knihovně se sešla desítka dětí, většina měla svůj první den ve školních lavicích zdárně za sebou. Děti přivítala paní starostka a krátkou řečí uvedla děti do celého odpoledne. Pak už se oči a uši dětí soustředily na maňáskové divadlo o prasátku v podání Alči Heverové. Děti také dostaly dárkové balíčky s knížkou a dalšími pozornostmi. Rodiče mezitím s chutí připravovali suroviny na upečení sladké svačinky, kterou po divadle děti společně nachystaly, nazdobily, snědly a utíkaly ven. Celá akce proběhla v příjemné a uvolněné atmosféře. 

Za pomoc při Vítání prvňáčků děkujeme Restauraci Statenka, která upekla můsli tyčinky, Kavárničce, která pozvala prvňáčky i jejich sourozence na zmrzlinu, Aleně Heverové za divadlo, Pavlíně Talacko za pomoc nejen s pečením, Tereze Opolecké za report do Zpravodaje, Dagmar Plotěné za krásné fotky a všem dětem i rodičům za aktivní účast. Děkujeme!


MALÍŘSKÝ PLENÉR
s ak. malířem Petrem Šmahou

25. 5. 2019
Vycházka spojená s malováním, pro děti i dospělé. 


FÉROVÁ SNÍDANĚ

11. 5. 2019

Férová snídaně spojená s třetím výročním knihovnickým piknikem tentokrát na téma: podpora lokálních a fairtradových pěstitelů. Za uspořádání děkujeme Tvůrčí skupině: Alena Heverová a Pavlína Talacko.


EKOPYTLÍK

8. 4. 2019

Šicí dílna s Marianou Novotnou, na které jsme si ušily ekopytlíky k radostnému nakupování ovoce, zeleniny a pečiva.

Foto: Obývák vesnice


NOC S ANDERSENEM

29. 3. 2019

Letošní Noc s Andersenem jsme věnovali knize "Největší přání", která vyšla v nakladatelství 65. pole, napsala ji Ester Stará a ilustrovala Daniela Olejníková. Pro velký úspěch jsme
s menšími obměnami zopakovali loňskou "bojovku", kterou připravil Kuba Zich. Po prima večeři v Restauraci Statenka měly děti ještě spoustu práce. Využily ilustrace z knihy a po skupinkách ztvárnily "své" příběhy modrých koníků, aby si posléze vyslechly příběh tak, jak jej napsala Ester Stará. Každé z dětí si také v průběhu večera a rána ušilo vlastního plyšáčka. Usínali jsme s úsměvy na rtech díky příběhům Líné babičky v podání Arnošta Goldflama. Ráno jsme oslavili s dortem od Kavárničky a dobrotami od maminek, za které velmi děkujeme! Děkujeme také Pavlíně Talacko, Restauraci Statenka, Kubovi Zichovi a všem dětem, které se zúčastnily.

Foto: Obývák vesnice


DOBRODRUŽSTVÍ PANA KOLEČKA autorské čtení

20. 3. 2019
Veselé odpoledne s pohádkovým autobusem Šemíkem a jeho příběhy z Prahy 6 a okolí. Spisovatelka Michaela Mlíčková Jelínková a ilustrátor Jan Laštovička přivábili do knihovny 40 dětí a rodičů. Více o panu Kolečkovi se můžete dovědět na www.pohadkyodhvezdy.cz

Foto: Obývák vesnice