ADVENTNÍ VĚNCE Z PROUTÍ

23. 11. 2019


MALOVÁNÍ KERAMIKY

12. 11. 2019

Dílnu malování keramiky pro děti i dospělé vedla Helena Maternová z tvůrčí kavárny Vypálené koťátko. Všichni si tvoření náramně užili. 


SVATÝ MARTIN

10. 11. 2019

Již po čtvrté jsme ve Statenicích oslavili svatého Martina. Velmi děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, díky nimž jsme si mohli vyrobit krásné lampiony a prožít večer s magickou atmosférou.
Lampionové výtvarné dílny vedly Alice Bláhová a Jana Osúchová, Alča Heverová moderovala průvod, o hudební doprovod se postarala Kateřina Molčíková s dětmi a Eliškou Frkovou, Pavlína a Dan Talacko pomohli s přípravami, Lukáš Novotný zapůjčil helmu, Barbora Škopková a Kavárnička nás zahřáli čajem a svařákem na náměstíčku, Kuba Zich prokřehl v roli žebráka, Bára Whitehead a Shagy ztvárnili svatého Martina tak, že se tajil dech, Dáša Plotěná pořídila fotografie, kterými se zde můžete pokochat

Děkujeme!


KVĚTINOVÁ DÍLNA

23. 10. 2019

VÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ

2. 9. 2019

V knihovně se sešla desítka dětí, většina měla svůj první den ve školních lavicích zdárně za sebou. Děti přivítala paní starostka a krátkou řečí uvedla děti do celého odpoledne. Pak už se oči a uši dětí soustředily na maňáskové divadlo o prasátku v podání Alči Heverové. Děti také dostaly dárkové balíčky s knížkou a dalšími pozornostmi. Rodiče mezitím s chutí připravovali suroviny na upečení sladké svačinky, kterou po divadle děti společně nachystaly, nazdobily, snědly a utíkaly ven. Celá akce proběhla v příjemné a uvolněné atmosféře. 

Za pomoc při Vítání prvňáčků děkujeme Restauraci Statenka, která upekla můsli tyčinky, Kavárničce, která pozvala prvňáčky i jejich sourozence na zmrzlinu, Aleně Heverové za divadlo, Pavlíně Talacko za pomoc nejen s pečením, Tereze Opolecké za report do Zpravodaje, Dagmar Plotěné za krásné fotky a všem dětem i rodičům za aktivní účast. Děkujeme!


MALÍŘSKÝ PLENÉR
s ak. malířem Petrem Šmahou

25. 5. 2019
Vycházka spojená s malováním, pro děti i dospělé. 


FÉROVÁ SNÍDANĚ

11. 5. 2019

Férová snídaně spojená s třetím výročním knihovnickým piknikem tentokrát na téma: podpora lokálních a fairtradových pěstitelů. Za uspořádání děkujeme Tvůrčí skupině: Alena Heverová a Pavlína Talacko.


EKOPYTLÍK

8. 4. 2019

Šicí dílna s Marianou Novotnou, na které jsme si ušily ekopytlíky k radostnému nakupování ovoce, zeleniny a pečiva.

Foto: Obývák vesnice


NOC S ANDERSENEM

29. 3. 2019

Letošní Noc s Andersenem jsme věnovali knize "Největší přání", která vyšla v nakladatelství 65. pole, napsala ji Ester Stará a ilustrovala Daniela Olejníková. Pro velký úspěch jsme
s menšími obměnami zopakovali loňskou "bojovku", kterou připravil Kuba Zich. Po prima večeři v Restauraci Statenka měly děti ještě spoustu práce. Využily ilustrace z knihy a po skupinkách ztvárnily "své" příběhy modrých koníků, aby si posléze vyslechly příběh tak, jak jej napsala Ester Stará. Každé z dětí si také v průběhu večera a rána ušilo vlastního plyšáčka. Usínali jsme s úsměvy na rtech díky příběhům Líné babičky v podání Arnošta Goldflama. Ráno jsme oslavili s dortem od Kavárničky a dobrotami od maminek, za které velmi děkujeme! Děkujeme také Pavlíně Talacko, Restauraci Statenka, Kubovi Zichovi a všem dětem, které se zúčastnily.

Foto: Obývák vesnice


DOBRODRUŽSTVÍ PANA KOLEČKA autorské čtení

20. 3. 2019
Veselé odpoledne s pohádkovým autobusem Šemíkem a jeho příběhy z Prahy 6 a okolí. Spisovatelka Michaela Mlíčková Jelínková a ilustrátor Jan Laštovička přivábili do knihovny 40 dětí a rodičů. Více o panu Kolečkovi se můžete dovědět na www.pohadkyodhvezdy.cz

Foto: Obývák vesnice