KALENDÁŘ AKCÍ

Akce jsou řazeny v časové posloupnosti zleva doprava. Proběhlé akce nemažeme.

Od 21:30 na Parádnici bude letní kino. Nová česká, dobrodružná komedie "Buď chlap!" od režiséra Michala Samira. V hlavních rolích Jakub Prachař, Tereza Ramba a Ondřej Sokol.
Začátek promítáním po setmění. Deky a občerstvení s sebou!
V případě nepřízně počasí sledujte facebook Obýváku vesnice.
Prázdniny začínají :-)

Od 10:30 v knihovně. Již po šesté pořádá a srdečně vás zve Jaroslav Trachta.
Jedna z mála akcí, která bohudík bez přerušení přečkala Covid i válku a jedná se také o oslavu nastupujícího léta. Přijďte i vy, kteří si myslíte, že nemůžete!

Od 20:00. Žena na válečné stezce aneb soukromá válka paní Hally. Přemýšleli jste někdy o ekoterorismu? Nebo nechcete se alespoň k něčemu přilepit? Ale jak říká profesor Smil: "Pošlete mi email, až se to rozšíří a něco to změní..."

Od 10 do 12h na dvoře obecního úřadu. Po zmrzlých to začne! Přijďte vyměnit, prodat, či nakoupit sazenice. Organizačně zajišťuje a srdečně vás zve Ivana Sýkorová.

Od 18:00 / Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské...

Simona Paulišinová & Sidonie Jíravová od 18:00h. Večer autorského čtení z knihy, která se odehrává z velké části na Okoři ve mlýně pod hradem, ale i povídání o životě na Okoři a v okořském údolí. Zabrousíme i do historie, do tajemství, kterým je hrad Okoř opředen. Jste srdečně zváni!

Od 10:00 ve štěpnici na Parádnici
Přijďte si zapiknikovat na podporu pěstitelů a pěstitelek ve světě!
V rámci Férové snídaně pořádají dobrovolníci na více než stovce míst České republiky piknikový happening, aby ukázali svůj zájem o životy pěstitelů kávy, kakaa nebo banánů v dalekých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Férová snídaně se koná...

V sobotu 13. května od 11:00 na Parádnici v části štěpnice (obnovené zadní části).
V těchto dnech si připomínáme dva roky od úmrtí a 78 let od narození malíře Petra Šmahy. Člověka, na kterého vzpomínáme s láskou a úctou. Malířský plenér na Parádnici, kterého se před čtyřmi lety spolu s několika dětmi i dospělými účastnil, byl nezapomenutelným...

20:00h. Žánrový mix "krimi-drama-komedie" od norského režiséra Bårda Breiena (Kurz negativního myšlení).
FK uvádí Jenda Šilhavý, který o filmu píše: Drsný soukromý vočko jménem Robert Bogerud sedí v kanclu a čeká na svůj první případ. Má jedinej problém - Downův syndrom, což předsudečný většině dost vadí... A tak se zákazníci nehrnou.
Taky mu do toho...