KALENDÁŘ AKCÍ

Akce jsou řazeny v časové posloupnosti zleva doprava. Proběhlé akce nemažeme.

Výstava trvá od 9. ledna do konce března 2023. V pondělí 20. 3. od 18h proběhne slavnostní dernisáž výstavy za účasti autora. Bude to zároveň rozloučení se Zpravodajem v podobě, jak jsme ho znali od září 2019 do prosince 2022.

Od 18:00. Renata Šťastná je autorkou knih 105 bylinek a koření, bestselleru Vzpomínkomat, Retro/Republika a dalších. Jan Paulík je kytarista. Čeká vás laskavý večer plný povídání třeba o tom, jak napsat knihu, autorského čtení, zpívání a tónů sólové kytary.

Od 17:00. Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost...

Od 20:00. Film nejen pro ty, kteří někdy balili učitelku nebo učitele. Druhý celovečerní film Wese Andersona s již jasnými rysy andersonovského tvůrčího postupu a svébytné poetiky. Vtipné a zábavné! Nikdo nezemře!

Co takhle po vysvědčení vyrazit s dětmi na autorské čtení? V úterý 31. 1. od 17 hodin si přijďte do knihovny poslechnout lehce hororový příběh v podání autorky Dory Kaprálové.

Od 20h v knihovně. Jenda Šilhavý - vedoucí FK o filmu říká:
Sžíravá satira od držitele Rubena Östlunda, držitele Zlaté palmy z Cannes, vyvolávající následující otázky:
Je fajn být modelkou / modelem / influencerem?
Jak to, že modelky vydělávají víc než modelové?
Kde je rovnost v odměňování žen a mužů?
Kde je rovnost vůbec?

Volební workshop pro děti ze základních škol. Workshop připravily knihovnice Bára a Zuzka na základě knihy VOLTE ZVÍŘATA! Politika bývá mnohdy nesrozumitelná i dospělým, s touto knihou ji však pochopí i každé malé dítě.

V neděli 15. 1. od 17:00
USA, 2021, snímek "Raya a drak" od Walt Disney Animation Studios nás vezme do fantastického světa zvaného Kumandra, kde spolu před dávnými časy harmonicky žili lidé a draci. Ale pak přišlo zlo a draci se museli pro lidstvo obětovat. Nyní, o pět set let později, musí osamělá bojovnice Raya najít posledního legendárního...

V neděli 11. 12. od 17:00.
Už jste někdy přemýšleli, co se odehrává lidem v hlavě? Film Disney Pixar "V hlavě" z roku 2015 vás pro odpověď vyveze na skotačivou jízdu do nitra mysli. V řídícím centru jedenáctileté Riley má napilno 5 emocí. Velí jim lehkomyslná optimistka Radost. Snaží se, aby byla Riley stále šťastná. Musí ale spolupracovat s...

Od 16 do 20h. Prodej dětských i dospěláckých knih, dílna - hvězdičky z korálků, prodloužená otevírací doba, svařák.
Účast přislíbili: