FOTOGALERIE 2021

STĚHOVÁNÍ

17. a 24.3.2021

MASOPUST

MASOPUST DRŽÍME... protože jsme se nemohli sejít a společně veselit v průvodu, připravili jsme alespoň takový sKORO průvod - masopustní stezku. Stezka trvala 3 dny od neděle do masopustního úterý. Na deseti zastaveních jste se mohli seznámit s tradičními maškarami, zvyky a říkankami a plnit úkoly pro malé i velké. Stezka začala u Restaurace Ve mlejně v Černém Volu a skončila na náměstíčku ve Statenicích, kde děti odměnou dostaly masopustní dobrotu v Kavárničce. Masopust vyvrcholil v úterý v 16h nečekaným a krásným překvapením od Kateřiny Molčíkové a MASBANDU, kteří přišli zahrát bruslařům na rybník a vytvořili tak dokonalou atmosféru.
Nakonec byla klibna i se všemi hříchy a prohřešky účastníků poražena. Dloubání v nose, sourozeneckým šarvátkám, netrpělivým a vznětlivým rodičům i nepořádku tak na čas odzvonilo.
Děkujeme všem, co jste se s námi vydali po stopách tradičních maškar. Děkujeme též Marii, Pavlíně, Pavle a Elišce za pomoc. Milé Kavárničce patří velký dík za laskavou péči o klibnu a dobroty pro děti. 

foto: knihovna, Bára Škopková, Štěpán Černohorský


FOTOGALERIE 2020

Z důvodu koronavirové krize bylo v tomto roce mnoho akcí zrušeno, proto zde mnoho fotografií neuvidíte.

LETNÍ KINO

27. 6. 2020

II. ročník parádního letního kina na Parádnici. Tentokrát jsme promítali BOHEMIAN RHAPSODY - film o Freddie Mercurym. Freddie nás chtěl z nebes asi trochu poškádlit, když nám těsně před začátkem přihnal bouřku a pořádný slejvák. Nás to ale neodradilo, ba ani pana promítače a asi 150 diváků, kteří dorazili sdílet krásnou atmosféru letního večera. Chceme moc poděkovat všem, kteří se na akci podíleli a bez nichž by to nešlo: Pepovi, Františkovi a Michalovi z technických služeb obce, kteří připravili Parádnici a zázemí, vedoucí našeho filmového klubu Lýdii Rouanet a četě dobrovolnic Aleně Heverové, Barboře Molčíkové, Pavlíně Talacko a Marii Zichové, které akci pomohly zorganizovat a připravit bohaté občerstvení. Akci podpořila občerstvením také Kavárnička a Hummus Princess. Děkujeme také Statence a Vojtovi, že bylo pivo a Dagmar Plotěné za krásné fotky. Velký dík vám, kteří jste se dorazili a užili si to. Vaše dobrovolné příspěvky pomohly uhradit náklady na občerstvení a podpoří filmový klub. No a nakonec díky Freddiemu, že tu průtrž mračen na poslední chvíli zastavil :-)

foto: Dagmar Plotěná


ROZVÁŽKOVÁ SLUŽBA

Během karantény jsme každou středu rozvážely knížky a hry do domácností. Samozřejmě v rouškách a rukavičkách.