ZAHRADNÍKŮV ROK 2018

Čtení ze stejnojmenné knihy Karla Čapka, společná péče o knihovnický záhon, výtvarná dílna – tvoření kalendáře. Výtvarné dílny (pro všechny bez rozdílu věku) vedou známí i ještě neobjevení místní výtvarníci a výtvarnice. Probíhá po celý rok, vždy jedno sobotní dopoledne v měsíci. Od 10 do 12 hodin v knihovně a na knihovnickém záhonu. Pro celou rodinu. Ve spolupráci s prodejní zahradou TREES. Zdarma. Svačinu s sebou!


DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE NA PROJEKTU PODÍLELI! 

VEDOUCÍM DÍLEN: Barboře Černohorské a Pavlíně Talacko (Leden), Danovi Talacko (lednové tvoření krmítek), Jakubu Zichovi (Únor), Veronice Trachtové (Březen a Září), Alici Bláhové (Duben), Květě Englerové (Květen), Apoleně Novotné (Červen a Červenec), Elišce Frkové (Listopad), Zuzaně Brychtové Horecké (Srpen, Říjen a Prosinec) a Romanu Brychtovi (za prosincové vázání)

 

A DĚTEM: Josefíně Brychtové, Julii a Žofii Černohorským, Onřeji Černohorskému, Marušce a Hedě Zichovým, Barče a Kubovi Talacko, Nele a Jonášovi Frkovým, Aničce Bláhové, Honzíkovi a Víťovi Peterovým, Matějovi a Štěpánovi Rolčíkovým, Gábince a Daníkovi Trachtovým i těm, kterým se kalendář nepodařilo dokončit.


Neděle 10–12h. Blížíme se do finále! Poslední z celoročního cyklu výtvarně-čtenářsko-zahradnických dílen. Povede Zuzana Brychtová Horecká. Na dílně si budete moci svázat všechny svá díla-listy do kalendáře na příští rok.

POZOR! Výjimečně v neděli a to i odpoledne!!!! Listopadová dílna bude jako obvykle dopoledne 10-12h a povede ji Eliška Frková. Odpoledne od 14 do 16h budete mít možnost za přítomnosti několika lektorek dotvořit listy kalendáře, které Vám chybí. Abyste si v prosinci mohli celý kalendář zkopmletovat a hotový odnést domů.

Po prázdninách se těšíme na další setkání v naší zahradnicko-literárně-výtvarné dílně, kterou již podruhé povede statenická výtvarnice, architektka a hudebnice Veronika Trachtová.

Pravidelné setkání u knihovnického záhonu, výtvarnou dílnu vedla statenická režisérka Apolena Novotná. Dílna byla plodná, kromě června si některé děti stačili vytvořit i listy pro červenec a srpen, prázdninové měsíce, kdy se v knihovně nepotkáme. Vy, kdo jste to nestihli, nezoufejte, na konci roku bude příležitost si všechny chybějící listy...

Již páté setkání v rámci cyklu Zahradníkův ROK. Výtvarnou dílnu povede bývalá knihovnice Květa Englerová. Zahradničení i malování jsou Květinými koníčky. Nebude chybět ani tradiční čtení z knihy Karla Čapka a počasí jistojistě bude přát pracem na knihovnickém záhonu.

Čtvrté setkání celoročního cyklu Zahradníkův rok. Alice Bláhová - statenická výtvarnice se ujímá dubnové výtvarné dílny. Čtení kousku ze stejnojmenné knihy Karla Čapka nebude chybět a konečně se snad dočkáme i dobrého počasí a práce na knihovnickém záhonu.

Třetí setkání celoročního cyklu Zahradníkův rok. Čtení kousku ze stejnojmenné knihy Karla Čapka. Výtvarná dílna – tvoření třetího listu kalendáře. Vedení dílny se ujímá statenická architektka, výtvarnice a hudebnice Veronika Trachtová.

Druhé setkání celoročního cyklu Zahradníkův rok. Čtení kousku ze stejnojmenné knihy Karla Čapka. Výtvarnou dílnu – tvoření druhého listu kalendáře tentokrát povede černovolský ilustrátor, vedoucí Ateliéru filmové a televizní grafiky na UMPRUM a výtvarník divadla MINOR pan Jakub Zich. Jaké to bylo uvidíte ve fotogalerii.

První setkání cyklu ZAHRADNÍKŮV ROK, čtení kousku ze stejnojmenné knihy Karla Čapka, výtvarná dílna – tvoření prvního listu kalendáře a kutilská dílna – výroba krmítek. Výtvarnou dílnu koncipovala Zuzana Brychtová Horecká a vedly ji Barbora Černohorská a Pavlína Talacko, kutilské dílny se ujal Dan Talacko. Jaké to bylo, uvidíte ZDE