DĚTSKÝ KLUB HOVORKA

v covidové době nefunguje

Společně si čteme, povídáme, hrajeme, malujeme, nasloucháme. Každou středu od 16:30 do 18:00h. Pro děti od 6 let. Klub je zadarmo a není nutno chodit pravidelně. 

1-2x za měsíc nás do tzv. SPECIÁLU přichází navštívit zajímavý host se svým programem:

Autorské čtení pro děti. Od 16:30. Pohádky jsou inspirovány skutečnými místy na Praze 6. Čte autorka knihy Michaela Mlíčková Jelínková. Koná se v rámci desátého ročníku celostátní akce Březen měsíc čtenářů na podporu čtenářské gramotnosti, kterou pořádá SKIP – Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky.

Ve středu od 16:30 do 18:00. Vánoční tvoření s paní Evou Škopkovou. V rámci Dětského klubu Hovorka Speciál.

Výtvarná adventní dílna s Alicí a Annou Bláhovými inspirovaná známou knížkou pro děti. Součástí tvořivého podvečera bude i promítání filmu "Návrat dětí z Bullerbynu".

Od 16:30 v knihovně. Čtení z knížky s hudbou Přemysla Ruta. Čte autor Michal Čundrle a ilustrátor Jakub Zich, kamarádi z Černého Vola. Knížka Jak byla vosa Marcelka ráda, že je, vyšla v nakladateství Brkola. www.brkola.cz
Koná se v rámci Dětského klubu Hovorka SPECIÁL. Můžete přijít i když nenavštěvujete Dětský klub pravidelně. Zdarma.

D.O.M.E.K.

12.09.2018

16-18h. Výtvarná dílna pro děti od nakladatelství Jakost. Na dílně ke knížce D.O.M.E.K. (Důvtipná obrázková mozaika efektních konstrukcí) se budou děti zaobírat tím, co dělá dům domem. Potřebuje mít dům okno? Může mít třicet pater? A dá se do posledního vyletět balónem? Může mít dům kotvu a po signálu vyplout na plavbu? Fantazie má zelenou a...

Vernisáž ilustrací Veroniky Trachtové spojená s autorským čtením Kristiny Hlaváčkové. Od 17 hodin.

Tvoření velikonočních ozdob nejen ze slámy s paní Evou Škopkovou.

Povídání O HMYZU se statenickým včelařem panem Janem Kopincem. Kde bydlí včely, vosy a sršni? Jaké to bylo, uvidíte ve Fotogalerie.


HON NA KNIHY

Podívejte se na animovaný film, který vytvořily děti s Terezou Vostradovskou v dílně ULTRAFUN v rámci setkání "Obývák vesnice aneb komunitní knihovna ve Statenicích".